Havuz Kimyasalları

Havuz Izgaraları™Bürün havuzlarda ızgaralar bulunur. Genellikle havuzlardaki olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Temel kullanım amacı ise taşan suları tutmaktır. İnsanlar havuza girince hem havuza eklenen ağırlıktan hem de yüzerken meydana gelen dalgalanmalardan dolayı sular kenarlara taşar. Buralara konulan ızgara isimli ekipmanlar ise taşan suların tutulması için kullanılıyor. Bu nedenle de havuz ızgaraları son derece önemli ve faydalı ürünler olarak ön plana çıkıyor. Izgara üzerinde bulunan deliklerden içeriye su girer. Daha sonra ise su yayılmaz. Izgaralar tarafında tutulan su, oluk kanallarına gider.

Daha sonra ise savak kanallarından geçerek denge deposu olarak adlandırılan depoya aktarılır. Devir daim yöntemi ile suyun temizlenmesi ve tekrardan havuza bırakılması sağlanır. Yani taşan suların kaybedilmesinin de önüne geçilir. Bunların yanı sıra havuz kenarlarından gelen yaprak ve benzeri şeylerin suya girmesine de engel oluyor. Bu özellikleri ile her havuzda olması gereken önemli havuz malzemeleri çeşitlerinden birisidir.

image

Havuz Izgaraları Ne Kadar Süre Kullanılır?

image

Havuzlar için tasarlanan ve son derece kullanışlı olan ızgaralar, uzun kullanım ömrüne sahip olan dayanıklı ürünlerdir. Genel olarak kırılma ve benzeri durumlar olmadığı takdirde değiştirilmesine gerek yoktur. Ancak belirtmek gerekir ki temizlenmesi önemlidir. Genel olarak havuz ızgaraları kaymaz özellikte olan ürünlerdir. Kaymayan yapısı sayesinde de yabancı maddeleri havuza girmeden üzerinde tutar.

Bu maddeler süpürge ya da el ile alınarak ızgaraların temizlenmesi sağlanmalıdır. Yüzeysel temizliği yapmak çok kolaydır ve önem verilmesi gereken bir konudur. Aynı zamanda içeriye giren büyük maddeler olmaz. Giren küçük maddeler ise filtreler sayesinde ayrıştırılarak havuzdan uzak tutulur. Temizliğe önem verildiği sürece sorunsuz bir şekilde kullanım yapılabilir.

image

Havuz Izgaralarının Boyutları Ne Olmalıdır?

Havuzlardaki ızgaralar için farklı boyutlar söz konusudur. Tercih edilmesi gereken ızgara boyutu, havuza göre havuz market seçilmelidir. Çok büyük havuzlar ile küçük ve orta boydaki havuzlarda kullanılacak malzemeler boyut bakımından değişkenlik gösterir. Bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler, ızgara satışı yapan firmadan yardım alabilir. Profesyonel firma, havuz için en uygun olan havuz ızgaraları konusunda yardımcı olacaktır.