Evlilik Sorunlarına Karşı Psikolog Desteği Alın

Evlilik Sorunlarına Karşı Psikolog Desteği Alın™Evlilik toplumun en temel taşı olan aile kavramının oluşmasında kiyolda atılmış ilk adımdır. İki kişinin karşılıklı olarak yaşamış olduğu duygular neticesinde birlikte alınmış karar ile yaşamlarını birlikte geçirme seklidir. Evlilik ile soy bağları birleşir hayat birleşir duygular birleşir.

Çiftler evleneceği zamana kadar eşini mutlu etmek için her türlü yolu dener. Kendi mutluluğundan çok partnerinin mutluluğu için uğraşır. Evlilik akdinin gerçekleşmesi ile herkes kendini düşünmeye başlar ve özdeki haline döner. Bencil düşünce ve davranışlararttıkça evlilikte sorunlar artmaya baslar.İstanbul psikologevlilikte yaşadığınız pek çok sorunun çözümüne sizi ulaştıracak olan uzman kadrosuyla ideal bir seçimdir.

Evlilikte yaşanan sorunlar deyince akla ilk olarak iletişim sorunları, aile içi ve aile dışı sorunlar, kişilik bozukluğu, işkoliklik, güven ve aldatma sorunu, cinsel işlev sorunları, maddi sorunlar, ilgisizlik, evliliğe ve eşe uyum, kötü alışkanlıklar(kumar,alkol,uyuşturucu vb.), sorunları çözememe, sorunlara karşı duyarsız olma vb. gibi sorunlar gelebilir.

Evlilik terapisi bu gibi sorunların çözümüne ulaşmak için uygulanan bir terapi yöntemidir.

image

Evlilik Terapisine Ne zaman Gidilmeli

Yaşadığı problemler küçük de olsa büyük de olsa eşler kendi arasında çözemiyor ise ufacık problemler dahi günlerce düzeltilemiyorsa eşler kendi arasında karşı tarafın kişiliğini koruyarak tartışamıyor ise kendinizi evliliğinizden dolayı mutsuz hissediyor iseniz kesinlikle evlilik terapisine başvurulmalıdır.

Evlilik Terapisi Ne Yapar?

image

Eşlerin aralarında yaşadıkları ve çözemedikleri sorunları bu alanda eğitim ve deneyim sahibi bir evlilik terapisi tarafından değerlendirilir. Sonrasında ise evlilik terapistine özel bazı teknikler ile danışanlaragerekli motivasyon verilir birbirlerini anlayacaklar empati kazandırılır sabırla birbirlerini karşılamaları davranış olarak kazandırılır. Bazen eşlere evde uygulamaları için ev ödevleri verilir. Bu bütün süreçte tek amaç vardır o da eşlerin en az sevide sorun yaşamalarını sağlamaktır. Tam da bu konuda İstanbul psikologbaşvurulacak uzman merkezlerdendir.

Hangi Durumlarda Evlilik Terapisine Gidilir?

Kimse boşanmak için evlenmiyor diye söylesek de günümüzde evliliklerin beşte biri boşanma ile sonlanıyor. Bazıları için boşanmak hak olsa da bazı evlilikler azıcık emek verilse kurtarılacak güzel bir birer yuvadır.İşte tam bu sebepten evlilik terapisi oldukça önem teşkil etmektedir. İstanbul psikolog sorunun çözümü için ideal seçimdir.

Sorunsuz ve mükemmel olan bir evlilik hiç ama hiç yoktur. Her evlilikte küçük küçük sorunlar olabileceği gibi kısmende büyük sorunların yaşanması olağan bir durumdur.

Evlilik Terapisi Kimlere Yardımcı ipuçları Gereklidir?

• Çiftler aralarında iletişim sorunu yaşıyor ise

• Ortada bir sadakatsizlik var ise

• Güven sorunu oluşmuş ise

• Özel hayat is hayatı ve sosyal hayat arasında bir dengesizlik var ise

• Aile fertlerinin birinin kaybı yaşanmışsa

• Çocuklarda davranış problemi var ise

• Çocuklar okulda sorun yaşıyor ise

• Aile içi şiddet var ise

• Evlilik yaşantısı içinde psikolojik sorunlar yaşanmış ise

• Ailede cinsel taciz geçmişi olan var ise

• Tekrar evlilik yaşayan eşler bir araya gelip yeni evlilik yaşanmış ise

• Bireysel terapi sorunlara cevap teşkil etmiyor ise

• Sorunun kaynağı eşlerden biri ya da her ikisi birden ise

Kesinlikle evlilik terapisine gidilmelidir. İstanbul psikolog uzman desteği arayanlara uzman kadrosu ile en güvenilir hizmeti veriliyor.